Rezervace pro prodejnu Wine & Food Shop Lavite Zlín

Rezervace je nezávazná, ozveme se Vám nejdříve.

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů

Rezervace pro prodejnu Wine & Food Shop Lavite Praha

Rezervace je nezávazná, ozveme se Vám nejdříve.

Odesláním formuláře souhlasíte s ochranou osobních údajů

E-shop

Istine

Istine

Produkce vín tohto vinařství je jen asi 60-70 000 lahví, což činí z vín opravdu exkluzivní produkt. Jejich 26 hektarů galestro (skalní břidlice) a alberty (pískovec) jsou jedny z nejvýše položených vinic v okolí asi 400-600 metrů nad mořem. Vinice jsou roztříštěné, v různých zónách s odlišnými vlastnostmi. Od ročníku 2012 zahájila Angela projekt samostatné vinifikace Sangiovese v závislosti na původu vinice. Nyní kromě Istine Chianti Classico vyrábějí tři různé „cru“ Chianti Classico pocházející ze tří odlišných vinic: Istine Vineyard - mezi Raddou a Castellinou, Casanova dell'Aia Vineyard - poblíž Raddy a Cavarchione Vineyard - v Gaiole.

Každé z vín "cru" je vinifikováno stejným způsobem. Nejreprezentativnější šarže se plní do lahví s názvem jejich původní vinice, zatímco ostatní nesou název Chianti Classico nebo Riserva Le Vigne. Nejprestižnějším vínem tohoto vinařství je Chianti Classico Riserva Le Vigne a je vyráběno ze směsi ze tří vinic. Víno stárlo v barikovém rakouském sudu od prestižní firmy Stockingerv.

Pěstované odrůdy

Velkolepá kombinace půdy, svahu a slunečního svitu na vinici produkuje dokonalé Sangiovese: čisté na duchu a s nesrovnatelnou kvalitou, víno mimořádné komplexity se silnými aromatickými znaky a chutí třešní, tabáku, kůže, lékořice a koření s přímou a vyváženou strukturou tříslovin a kyselin, víno silné i elegantní.

Vína z vinařství

Chianti Classico DOCG BIO

Chianti Classico DOCG BIO

499 Kč s DPH
Koupit na e-shopu

Další vinařství z oblasti Toscana